DEWETRON wprowadza swój nowy produkt TRIONet

Sierpień 20, 2016 | Generał

Firma DEWETRON z dumą prezentuje swój najnowszy produkt o nazwie TRIONet. Jest to kompaktowe urządzenie pomiarowe umożliwiające synchroniczną akwizycję danych o wysokiej prędkości w systemach rozproszonych na duże odległości. Komunikacja odbywa się poprzez moduł Ethernet lub USB-bus, jego obsługa jest bardzo intuicyjna ze względu na zastosowanie wielokrotnie nagradzanego oprogramowania OXYGEN.

Kompaktowa obudowa systemu TRIONet, posiada dwa miejsca na dowolne moduły serii TRION. Urządzenie TRIONet może współpracować z każdym komputerem z systemem Windows za pomocą złącza USB lub Ethernet – mainframe TRIONet może być także łączony z dodatkowymi jednostkami za pomocą sieci Ethernet.

Ze względu na zastosowanie interfejsu Ethernet, odległość pomiędzy jednostkami może sięgać nawet 100 metrów. Synchronizacja przeprowadzana jest za pomocą dodatkowego kabla Ethernet, łączącego jednostki mainframe i wzorzec czasu. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskujemy perfekcyjną synchronizację sygnałów pomiędzy jednostkami oddalonymi od siebie nawet o 100 metrów. System charakteryzuje wyjątkowo cicha praca oraz skuteczny system chłodzenia, co sprawia, że jego praca jest praktycznie niesłyszalna. Jest to bardzo ważne podczas pomiarów akustycznych. Szeroki zakres możliwości zasilania, od 9 do 36 VDC, pozwala na zasilenie systemu z instalacji pojazdu. Dodatkowo użytkownik w zestawie otrzymuje zasilacz AC/DC kompatybilny z wszystkimi światowymi standardami, co pozwala pracować wszędzie z zasilaniem sieciowym.

Niewielki dotykowy ekran informuje użytkownika o adresie IP jednostki oraz jej statusie podczas pracy, a także umożliwia podstawową konfigurację jednostki. Wystarczy zainstalować na swoim komputerze oprogramowanie OXYGEN, podłączyć jednostkę poprzez USB 3.0, USB 2.0 lub Ethernet i rozpocząć swoje pomiary.

TRIONet został zwycięzcą konkursu „NASA Tech Breifs Produkt miesiąca stycznia 2016”.